Pomysłodawcy:

Adam Grzegorczyk
Pod koniec 1983 roku, w wieku 17 lat, Adam zgłosił się do Waltera Chełstowskiego, dyrektora Festiwalu w Jarocinie z prośbą o zgodę na utworzenie fan-clubu zespołu Aya RL. I taką zgodę otrzymał. Kontakty tych dwóch zaczęły się zacieśniać i kilka miesięcy później Adam objął funkcję asystenta Waltera. Prowadził korespondencję, uczestniczył w spotkaniach z zespołami. Z czasem zaczął pomagać w nagraniach, pisać do Non-Stopu i prowadzić audycje w Rozgłośni Harcerskiej. W 1986 roku prowadził jarocińskie koncerty. Menadżerował zespołowi "Piersi" Pawła Kukiza i pierwszym składom "Wilków" (jeszcze z Wojtkiem Jagielskim na perkusji). Wyjechał do Londynu, gdzie w przerwach w pracy we włoskiej knajpie uczył się reklamy. W 1991 roku wrócił do Warszawy, gdzie założył agencję reklamową i pierwszą w powojennej Polsce szkołę reklamy. W 1994 roku przyjął funkcję dyrektora Festiwalu w Jarocinie, prowadził interesy Tadeusza Rossa i Ireny Santor. Zrobił doktorat ze sponsoringu kultury, a w 2004 roku habilitację. Od 7 lat jest rektorem Wyższej Szkoły Promocji w Warszawie. Wyprodukował przeszło 30 płyt i ponad 200 koncertów. Wydał 21 publikacji książkowych na temat marketingu, promocji i show-biznesu.

Marcin Ciempiel
Marcin urodził się 9 czerwca 1964 roku z gitarą basową zamiast grzechotki. W 1982 roku rozpoczął zawodową karierę artystyczną w charakterze basisty w zespole Oddział Zamknięty. Nagrał z zespołem 3 albumy. Przez 5 lat grał kilkadziesiąt koncertów miesięcznie. Utwory OZ notowane były na wszystkich listach przebojów. Chłopcy nie byli zbyt grzeczni. Zadymy w hotelach i na koncertach wyrabiały im opinie najbardziej "rock'n'rollowej" polskiej kapeli. Do historii przeszedł "dym" wywołany przez setki fanów podczas podpisywania płyty w Empiku. Rozbite zostały wszystkie szyby, zatamowany ruch na Marszałkowskiej, interweniowała milicja a zespół pryskał tylnym wyjściem. W 1986 roku Marcin związał się z Markiem Jackowskim i grupą Maanam. Występował z Tomkiem Lipińskim i jego formacjami TILT, a później Fotoness. Nagrywał z Apteką, One Million Bulgarians, formacją Freedom. W 2000 roku wspólnie z Piotrem Nalepą i Bartkiem Świderskim utworzył zespół Grejpfrut. Przez kilku lat związany z zespołem Wilki. Aranżuje i komponuje. Uczestniczył w nagraniu przeszło 50 płyt, zagrał ponad 1000 koncertów.

Wyższa Szkoła Promocji
Wyższa Szkoła Promocji w Warszawie jest najaktywniejszą polską prywatną wyższą uczelnią w dziedzinie kultury studenckiej. Organizuje cykle wieczorów kabaretowych i festiwal Kabaretowe Mistrzostwa Świata, wydaje albumy z muzyką i programami estradowymi, jest stałym wydawcą fonograficznym m.in. Grupy MoCarta, organizuje Regaty Środowisk Artystycznych i Weekend z Reklamą, jest producentem filmowym. Wyższa Szkoła Promocji prowadzi studia licencjackie i magisterskie w specjalnościach: reklama, public relations, projektowanie multimedialne i zarządzanie zasobami ludzkimi.

logo Wyższej Szkoły >
End ImageReady Slices -->